Temat przewodni kongresu BIOFACH 2021

Share on facebook
Share on linkedin

W terminie 17 – 20 lutego 2021 roku odbędą się coroczne, międzynarodowe tarki produktów ekologicznych BIOFACH & VIVANESS 2021. Jak co roku w trakcie tego wydarzenia odbędzie się kongres organizowany przez międzynarodową organizację IFOAM. Hasłem tegorocznego kongresu będzie „Shaping Transformation. Stronger. Together”, szczególnie teraz „Kształtowanie transformacji. Silniejsi. Razem” ma kluczowe znaczenie w tych niepewnych czasach.

Organizatorzy targów podkreślają, że są pod ogromnym wrażeniem sektora ekologicznego, który solidarnie i z pełnym zaangażowaniem tak dobrze radzi sobie w czasach pandemii. Już teraz wystawcy przyszłorocznej edycji targów zarezerwowali 75% powierzchni wystawienniczej.  

Kongres BIOFACH: Kształtowanie transformacji. Silniejszy. Razem

Rolnictwo ekologiczne od dziesięcioleci kształtuje przemiany rolnictwa i przemysłu spożywczego. Kierując się własnymi standardami, rolnicy ekologiczni, producenci żywności i sprzedawcy detaliczni stworzyli sposób prowadzenia działalności w ramach wiążących zasad, które szanują ekologiczne granice naszej planety.

W najistotniejszych punktach zasady ekologiczne położyły podwaliny pod odpowiedzialny sposób prowadzenia działalności, który jest zgodny z dostępnymi zasobami globalnymi i ograniczeniami planety.

Na przykład na obszarach uprawianych ekologicznie może przebywać tylko tyle zwierząt, dla których starczy pożywienia i wody na danym obszarze. Substancje szkodliwe lub wątpliwe technologie, takie jak syntetyczne pestycydy chemiczne lub modyfikacje genetyczne nie są używane.

Natomiast coraz lepiej wyedukowani i świadomi konsumenci produktów ekologicznych dokonują zdrowych wyborów żywieniowych w oparciu o zrównoważony rozwój stosują więcej świeżych ekologicznych produktów i jedząc mniej mięsa.

Szczególnie teraz kiedy nasza planeta jest maxymalnie eksploatowana przez człowieka kształtowanie drogi jaką ma podążać rolnictwo ekologiczne ma istotne znaczenie.