Dialog Obywatelski: Rolnictwo ekologiczne

Share on facebook
Share on linkedin

Już w najbliższy czwartek 9 lipca o godzinie 14:00 w ramach spotkań cyklu Dialogów Obywatelskich odbędzie się debata dotycząca rolnictwa ekologicznego. Organizatorem spotkań jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Gościem głównym dyskusji będzie Daria Hawat z Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Komisji Europejskiej a spotkanie będzie dotyczyło zagadnień związanych z rolnictwem ekologicznym. Poruszone zostaną takie tematy jak: przepisy, kryteria i opłacalność upraw ekologicznych.

Jak zaznacza Daria Hawat – Rolnictwo ekologiczne jest obszarem niezwykle ważnym w Unii Europejskiej i stale trwają działania mające na celu zwiększenie udziału tego sektora produkcji. W Polsce możliwości rozwoju upraw ekologicznych są wysokie i istnieje duży potencjał produkcji naturalnej. Rolnicy, którzy decydują się na przejście z gospodarowania konwencjonalnego na ekologiczne, mogą korzystać z finansowania ze środków unijnych oraz różnorodnych systemów wsparcia w zakresie wiedzy i organizacji – czego nie wolno stosować, co jest dozwolone, w jaki sposób pracować. Ponadto, rolnictwo ekologiczne to dbałość o środowisko naturalne, utrzymanie równowagi biologicznej oraz troska o nasze zdrowie.

Spotkanie z cyklu Dialogów Obywatelskich będzie można zobaczyć na kanałach Komisji Europejskiej w Polsce pod poniższymi linkami:

https://www.youtube.com/user/KomisjaEuropejska

https://www.facebook.com/komisjaeuropejska/?ref=br_rs